Opis wydarzenia
Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Przed nami najnowsza płyta Voo Voo, zatytułowana „Dźwięczność”, która ujrzy światło dzienne 27 marca 2026.
Redaktor Piotr Metz tak pisze o płycie i towarzyszącej jej trasie koncertowej:
Zespół Gitar Elektrycznych z dęciakami i przeszkadzajkami przygotował dla Państwa, pokolenia Voo Voo, kolejny… n-ty… już album studyjny. Tak, tak, czas pomyka.
„Dźwięczność” to przede wszystkim bardzo osobisty, dziewięciopiosenkowy pamiętnik Pana Wojciecha Waglewskiego z niedawnych czasów (kiedy Bóg był jakby nie tak blisko jak zwykle). I jeden rozdział od Pana Mateusza.
Towarzyszą im, jak zwykle, Panowie Karim i Michał oraz bliscy muzyczni przyjaciele.
Jak uświęcona już tradycja nakazuje, Voo Voo zaprezentuje Państwu nową płytę w sytuacji, w której czuje się najlepiej – na serii bardziej lub mniej kameralnych koncertów. Nie zapominając bynajmniej, że każdy z nas ma też swoje ulubione starsze, a nawet bardzo starsze utwory.
Koncerty będą zaczynać się tak jak zawsze. Od ikonicznego „Dobry wieczór”. A jak długo potrwają, zależy także od Państwa. Widzimy się już niedługo.

Bądź na bieżąco