Meek, Oh Why? - Pożegnanie z "Zachodem"

Warszawa, Kuźnia Kulturalna 2021.09.27 poniedziałek godz. 20:30

Meek, Oh Why? Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why?. Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? Słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne,...

Zobacz pozostałe daty i pełny opis wydarzenia

Meek, Oh Why? - Pożegnanie z "Zachodem"

PRZEJDŹ DO ZAKUPU BILETU

Meek, Oh Why?
Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why?. Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? Słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące zżyciem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.

Mikołaj Kubicki żartobliwie określa swoje kompozycje jako romantyczno- funeralne. To połączenie buduje wyjątkową narracje, w której słuchacz ma wrażenie, ze pozostaje w momencie teraźniejszym, jednocześnie udając się w melancholijna, liryczna podróż. Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płona” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (selfpublishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności.

Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son. W warstwie muzycznej obecne sa zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójna i energetyczna całość.

Warstwa tekstowa to współczesny storytelling – Meek, Oh Why? Opowiada historie, prowokuje do refleksji, gra słowem i błyskotliwie operuje ironia – udowadnia, ze słowo rymowane może stanowić twórczość poetycka, której interpretacji podejmuje się słuchacz.

Meek, Oh Why? to projekt, który mimo młodego składu zadziwia dojrzałością – zarówno muzyczną, jak i dojrzałością przekazu. Wyprzedawane koncerty mówią same za siebie – niesamowita atmosfera, charyzma na scenie i fantastyczny kontakt z publicznością powodują, ze spotkanie z Meek, Oh Why? jest niezwykłym doświadczeniem.

SKŁAD ZESPOŁU:
Mikołaj Kubicki – wokal, trąbka
Mateusz Hulbój – wokal, elektronika
Maciej Porada – syntezator
Wawrzyniec Topa – gitara basowa, syntezatory basowe
Karol Szczygieł – pad perkusyjny,elektronika

KUP BILET > WYBIERZ SEKTOR:

Wybierz sektor z planu sali