Krystyna Prońko - "Jesteś lekiem na całe zło" The Best Of

Warszawa, Kuźnia Kulturalna 2022.01.18 wtorek godz. 20:30

Zapraszamy na koncert jednej z najwybitniejszych i najpopularniejszych artystek polskiej sceny muzycznej KRYSTYNY PROŃKO! Krystyna Prońko ukończyła studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach z wyróżnieniem...

Zobacz pozostałe daty i pełny opis wydarzenia

Krystyna Prońko - "Jesteś lekiem na całe zło" The Best Of

PRZEJDŹ DO ZAKUPU BILETU

Zapraszamy na koncert jednej z najwybitniejszych i najpopularniejszych artystek polskiej sceny muzycznej KRYSTYNY PROŃKO!

Krystyna Prońko ukończyła studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach z wyróżnieniem ówczesnego rektora – Mikołaja Góreckiego. Piosenki w jej wykonaniu wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów radiowej „Trójki”, do tego występy na Jazz Jamboree oraz wykonania na zagranicznych festiwalach. Brała udział w oratorium „Kolęda Nocka”, gdzie wcieliła się w rolę kobiety z osiedla.

Za czym kolejka ta stoi?
Po szarość, po szarość, po szarość
Na co w kolejce tej czekasz?
Na starość, na starość, na starość

Powyższe słowa z jej wykonania „Psalmu stojących w kolejce” stały się symbolem lat osiemdziesiątych w komunistycznej Polsce.

Krystyna Prońko lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą, bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie „jak by określiła tę muzykę, którą wykonuje” - odpowiada:

”ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Moje śpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to –styl ”jazzy”(nie mylić z jazz ’em) Krystyny Prońko.”

Usłyszymy więc lekko jazzujący, zaskakujący niezwykłym klimatem i doskonałym wykonaniem koncert, w którym obok hitów takich jak: Jesteś lekiem na całe zło, Niech moje serce kołysze ciebie do snu, Małe tęsknoty, Deszcz w Cisnej znajdują się również polskie i anglojęzyczne piosenki jazzowe, takie jak Girl From Ipanema, Autumn Leaves oraz inne najnowsze piosenki artystki.

Na scenie:
Krystyna Prońko – śpiew
Przemek Raminiak - instrumenty klawiszowe
Adam Wendt – saksofony (tenorowy, sopranowy)

KUP BILET > WYBIERZ SEKTOR:

Wybierz sektor z planu sali