KROKE & Sławek Berny - "Loud Silence" (nowa płyta)

Warszawa, Kuźnia Kulturalna 2023.01.31 wtorek godz. 20:30

Zapraszamy na występ krakowskiego zespół Kroke z gościnnym udziałem Sławka Bernego. Swoją muzyką zachwycają nas od niemal 30 lat! Wszystko zawdzięczają swoim talentom i pracy, ale kto wie jak potoczyłaby się ich kariera gdyby nie...

Zobacz pozostałe daty i pełny opis wydarzenia

KROKE & Sławek Berny - "Loud Silence" (nowa płyta)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU BILETU

Zapraszamy na występ krakowskiego zespół Kroke z gościnnym udziałem Sławka Bernego.

Swoją muzyką zachwycają nas od niemal 30 lat! Wszystko zawdzięczają swoim talentom i pracy, ale kto wie jak potoczyłaby się ich kariera gdyby nie nazwiska w rodzaju: Steven Spielberg, Peter Gabriel, Nigel Kennedy, David Lynch... Ale po kolei...

Od początku istnienia celem zespołu było poszukiwanie własnego brzmienia. Chcielibyśmy - przyznają muzycy - aby nasza muzyka była nazywana po prostu MUZYKĄ KROKE.

Zespół Kroke (w języku jidysz Kraków) powstał w 1992 roku z inicjatywy trójki przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato - absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zachwycony koncertem Kroke Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu Kroke znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie Kroke z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East. W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzysztofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi i orkiestrą Sinfonietta Cracovia.
Kroke gościło na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

Na tym koncercie usłyszymy utwory z najnowszej płyty “Loud Silence”, która ukazała się w 2022 roku oraz przekrojowo najbardziej znane utwory z dorobku zespołu.

Wystąpią:
Jerzy Bawoł – akordeon
Tomasz Kukurba – altówka, głos
Tomasz Lato – kontrabas
Sławek Berny – perkusja, instrumenty perkusyjne

KUP BILET > WYBIERZ SEKTOR:

Wybierz sektor z planu sali